ÇAKRA AÇMA

ÇEVREDE VE GİYİM DE KULLANILAN RENKLER:

Kırmızı: ilişkilerinizde soğukluk olan biriyle yapacağınız görüşmelerde kırmızı rengi tercih edebilirsiniz. Kırmızı Feng-Shui'ye göre iyi şansın ve şöhretin rengidir. Eğer ön plana çıkmanız gereken bir yerde bulunacaksanız kırmızı renk giyinin. Kendinizi güçsüz ve Cansız hissediyorsanız kırmızı renk mutlaka kıyafetlerinizde bulunsun.

Turuncu: Yorgun ve neşesiz olduğunuz zamanlarda turuncu rengi tercih edebilirsiniz. Kendine güven veren turuncu aynı zamanda bulunduğu ortama neşe ve canlılık getirir. Cinsel soğukluk üzerinde de olumlu etkisi vardır.

Sarı: Sarı hızın ve enerjinin rengidir. Eğer işlerinizi pratik bir şekilde bitirmeniz gerekiyorsa mutlaka kıyafetlerinizde sarıya yer verin. Sarı güven verici bir renktir. Kendinize karşı güvensizlik hissediyorsanız sarı renkten faydalanın. Ayrıca karar vermeyi kolaylaştırıcı etkisi olduğu bilinmektedir. İletişim yeteneğini güçlendirdiğinden önemli bir toplantıda ya da konuşmacı olacağınız bir yerde sarı rengi kullanabilirsiniz.

Yeşil: Duygusal sorunlarınız olduğu zaman yeşil renkli kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Yeşil aynı zamanda bereketin rengi olduğundan maddi konularla ilgilendiğiniz dönemlerde yeşil renkte kıyafetlere yaşamınızda daha çok renk vermelisiniz. Kıskançlıktan ve negatif enerjilerden kurtulmak için yeşil iyi bir seçimdir.

Mavi: İç huzuru bulmak ve sakinleşmek istediğiniz zamanlarda kıyafetlerinizde mavi rengi tercih etmelisiniz. Ruhsal sıkıntılarını olan kişiler ve iletişim sorunları yaşayanlar kıyafetlerinde mavi renkten faydalanmalılar. Strese ve içsel sıkıntılara çok iyi gelen mavi renk çevredeki insanların üzerinde de sakinleştirici etki yapacaktır.

Lacivert: Zor bir karar vermek durumunda kaldığınızda lacivert rengi tercih edebilirsiniz. Lacivert sezgilerinizi canlandıracak ve doğru karar vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca geceleri rüyalarınızı hatırlamanız için lacivert bir gecelik veya pijama tercih edebilirsiniz. Çevrenizce fark edilmemek ve rahatsız edilmemek istemiyorsanız lacivert renk kıyafetler giyin. Çevrenizce fark edilmemek ve rahatsız edilmemek istiyorsanız lacivert renk kıyafetler giyin.

Mor: Mor renk giysiler ailevi sorunların azalmasında olumlu etkiler yapacaktır. Kızgınlık, kin, öfke gibi duygular yaşadığınızda mor renk kıyafetlere daha çok yer verin ki sakinleşe ve gevşeyebilesiniz. Pratik yaşamınızda yaptığınız bir hatadan dolayı kendinizi affedemiyorsanız mor renk giyin. Mor ortama huzur getiren bir renktir ancak fazlası ağırlığa ve hareketsizliğe yol açabilir. Meditasyon yaparken giymek için çok uygun bir renktir. RENKLERİN HAYATIMIZDA YERİ:

Renkler hayatımızın parçası. Peki, renklerin hayatımızı nasıl etkilediğini biliyor musunuz? 
Renk seçiminin kimi zaman karakterimizi yansıttığından ya da seçtiğimiz rengin bize 

Olumlu ve olumsuz etkileri olduğundan haberiniz var mı?

TURUNCU:

Sosyalliği ve iyi huyluluğu arttıran bir renk olan turuncu hayatı daha mutlu olarak algılamayı Sağlar. Sinir sistemi gergin olanların turuncu kullanmaları önerilir çünkü bu rengin tüm tonları depresyona Karşı birebir ilaç olarak görülür. Bununla beraber turuncu kırmızı gibi dışa dönük ve heyecan vericidir. Canlılığı, yaratıcılığı, güveni, cesareti ve iletişimi kuvvetlendirdiği için psikolojik olarak insanı yaşama motive eder. Turuncu, güç ve dayanıklılığın rengidir. Ayrıca sıcaklığı, ateşi ve telaşı simgeler. Neşenin ve bilgeliğin de Sembolü olan turuncunun, insanlardaki sosyalleşme duygularını faaliyete geçirdiğini ifade eden Gökhan hani, bu rengin aşırı kullanımının sinir sistemini olumsuz yönde etkilediğini vurguluyor. Bu sebeple turuncuyu, yeşil ve mavinin tonlarıyla birlikte kullanmak insana çekicilik ve gençlik katıyor. Turuncu biyoenerjide Hara çakrasının Aura rengidir. Turuncu aşırı dikkatli ve açık yüreklidir.

MAVİ:

Mavi renk gökyüzünün ve geniş ufukların, denizin simgesidir. Sınırsızlığı ve uzak bakışlılığı simgeler. Huzuru temsil eder ve sakinleştirir. Araplar mavinin kan akışını yavaşlattığına inanır, nazar boncuğu o yüzden mavidir. Batıda intiharları azaltmak için köprü ayaklarını maviye boyarlar. Duvarları mavi olan okullarda 
çocukların daha az yaramazlık yaptığı saptanmıştır. Mavi, sezgi gücünün ve karmaşık zihinsel becerilerin de simgesidir. Mavi renk, sinirleri yatıştırması ile bir çeşit derin düşünme ve duygusal arınma yolu sayılabilecek kadar etkilidir. Mavi özgürlüğün rengidir. Mavi deniz ve engin gökyüzünün yansıttığı özgürlüğün ifadesidir.

KIRMIZI:

Bu renk canlılık ve dinamizmle ilgili bir renktir. Mutluluğu temsil eder. Kırmızı renk, fiziksel olarak; ataklığı, canlılığı ve duygusal bağlamda; bir işi sonuna kadar götüren azmi ve kararlılığı gösterir. İştah açar. 
O yüzden dünyadaki gıda firmalarının çoğu logosunda kırmızıyı kullanır. Kırmızı tansiyonu yükseltir, kan akışını hızlandırır. İspanyada boğalar matadorların elindeki kırmızı renkli beze saldırır. Boğalar renk körü değillerdir. Kırmızı renge saldırmalarının anlamı, içgüdüsel olarak boğaları kızdırmak ve kan imajıyla ölüm hissi uyandırmadır. Kırmızı kanın, tutkunun ve fetişizmin rengidir. Bazı kalp ile ilgili reklâmlarda kırmızı renk taşımak, yanlıştır. Kalbin rengi yeşildir. Kırmızı sınırsız seks rengidir. Çoğu bayanların bilinçaltında kırmızı iç çamaşır giymek sekste şehveti artırdığı hissi vardır. Fakat cinsellik için en uygun renk beyazdır. Beyaz renk temizlik, paklık ve güzel görüntüdür. Kırmızı insanı hırçınlaştırdığından hayvani renk adını almıştır.

YEŞİL:

Duygusal olarak bizi en çok etkileyen bir organımız olan kalp organının, bu rengin yaydığı enerji 
Alanında olduğu düşünülür. Doğanın ve baharın rengidir. Güven veren renktir. O yüzden bankaların logolarında hâkim renktir. Yeşil yaratıcılığı körükler. Bu yüzden büyük lokanta mutfaklarında yeşil tercih edilir. Hastanelerde de yeşil rahatlatıcı özelliği nedeniyle kullanılır. Yeşil alanda insanların daha az mide rahatsızlığı çektiği saptanmıştır. Yeşil cennetin rengidir. Onun için çoğu cami ve mescitlerimizin içi ve dışı yeşil renge boyanmıştır.

SİYAH:

Duygusallığı ve hüznü simgeler. Gücü ve tutkuyu temsil eder. Bizde ve batıda siyah matemi temsil ederken, Japonya'da siyah mutluluktur. Siyah fonda kullanılırsa karamsarlığı çağrıştırır. Einstein konsantre olabilmek için perdeleri siyah, gün ışığı olmayan odaları tercih ederdi. Siyah ölüm, başkaldırı, güç ve karşı durmanın rengidir. Haşmeti ve tutkuyu simgeler. Diğer yandan evren ve uzay boşluğunu da temsil eder, fakat erdemli ve onurlu kişiler siyah rengi kullanarak asaletlerini ve zarafetlerini dışa yansıtır. Asil insanlar siyah giyiyorsa, onların güçlü oluşundandır. Siyah herkese yakışmaz, siyah güçlü ve asil insanlara yakışır. Ruhsal açıdan gizemli silahlarını ve mistik yaklaşımlarını saklayan insanların rengidir. Siyah yasaya baş kaldıran ve asidir. Siyah ezilmek ve büzülmek istemez. Aşırı özgürlükçü ve inatçıdır. Tuttuğunu koparan yapıya sahiptir.

BEYAZ:

Temizliği ve saflığı temsil eder. İstikrarı, devamlılığı simgeler. Politikacılar beyazı pek severler, 
çünkü temiz, dürüst izlenimi vermek isterler... Nazik, yumuşak, alçakgönüllü ve asil bir renktir. Hastanelerde 
ve spor giysilerde beyaz renk tercih edilir. Ayrıca beyaz masumiyetin, saflığın da sembolüdür. Bu rengi sevenler, çatışmadan uzak, farklı ve özgür bir dünyanın arayışı içinde olan insanlardır. Beyazın saflığına inana kişiler aydınlığı seven, okumayı, düşünmeyi ve yorumlamayı severler. Beyaz renk sağlıklı ilişki ve temiz düşünüşün simgesidir. Beyaz barışı simgeler, herhangi bir savaşta beyaz renk çekilirse bir tarafın teslim ya da barış istediği anlamı ortaya çıkar.

SARI:

Sarı zekâ, incelik ve pratiklikle ilgilidir. Toplumsal yaşamı ve birlikte çalışmayı yansıtan bir anlamı vardır. Geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin sembolüdür. Dikkat çekiciliğinden dolayı dünyada taksiler sarıdır. Sarı ayrıca hüzün ve özlemin rengidir. Sonbaharın tüm hüzünlü güzelliğinde onun her rengini izlemek mümkündür. Sarı renk çalışma azmini artırır. Zihin açar, performansı artırır.

LACİVERT:

Kozmik renk olarak kabul edilir; sonsuzluğu, otoriteyi, verimliliği simgeler. O yüzden dünyadaki firmaların yarıdan fazlası logolarında laciverdi kullanır. Lacivert giyen kişiler kendilerini çok daha karizmatik
ve inandırıcı hissederler. İnsanların üzerinde başarılı ve güçlü imajı bırakır. Lacivert mertliğin ifadesi, sertliğin güzelliğidir.

MOR:

Eskiden beri ihtişam ve lüksün son basamağı olarak düşünülür. Tarih, yüksek sınıfların, saray mensuplarının daima morla bezendiklerini kaydeder. Nevrotik duyguları açığa çıkardığından, insanların bilinçaltını korkuttuğu saptanmıştır. İntihar edenlerin beğendiği renktir. İntihar edenlerin evleri incelendiğinde mor ve siyah karışımı renkler görülmüştür. Mor yaşlılığın ifade, geçmiş mazinin adıdır. Mor renginin en iyi tarafı zenginliği ifade etmesidir.

PEMBE:

Uyum, neşe, şirinliğin ve sevginin simgesi. Rahat hissettiren ve dinlendiren bir renktir. Bu yüzden 
Bazı büyük mağazalar tezgâhtarlarına pembe üniforma giydirir ki, müşteriler kendilerini rahat hissetsin diye. Pembe aynı zamanda çocukluk ve genç kızların rengidir.

KAHVERENGİ:

Gerçekçiliğin, plan ve sistemin rengidir. Kansas Ünv. De bir sergide, duvarların rengi değiştirilebilir hale getirilmiş. Fonda beyaz kullanıldığında insanlar sergide yavaş hareket etmiş. Fon kahverengiye döndüğünde ise insanlar müzede daha çok yeri daha az zamanda gezmişler. Kahverengi 
İnsanı hızlandırır. Bu yüzden fastfoodlar iç mekânda kahverengi kullanır. Kahverengi toprak rengidir. 
Kıyafetlerde pek tercih edilmez, çünkü kahverengi giyen insanlar kalabalıkta dikkat çekmezler.


AURA NEDİR?
İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana Aura denir. Bu elektromanyetik alanın birçok önemli fonksiyonu vardır. Evrensel enerjiyi vücudumuza alarak yaşamımızı idame ettirmemizi sağlayan Çakralar Aura da bulunurlar. Aynı zamanda vücudun çevresini sarmış bir kalkan görevi yapar. Eğer sağlam ve güçlü bir Aura mız varsa bize dışarıdan bir hastalığın ya da negatif etkinin gelmesi düşünülemez. Ancak auramız zayıflamış veya yırtılmışsa negatif enerjilere ve hastalıklara çok daha açık hale geliriz. O halde Aura mızın güçlü ve sağlıklı olması fiziksel sağlığımız açısından çok önemlidir diyebiliriz. Bunun yanı sıra ruhsal zihinsel ve duygusal sağlığımız açısından da Aura mızın sağlıklı ve güçlü olması gerekmektedir. Aura nın birden çok katmandan oluştuğunu artık biliyoruz. Bu konuda araştırmacılar arasında çeşitli görüş ayrılıkları olsa da ana 4 katman konusunda genelde fikir birliği vardır. Bu katmanlar Eterik beden, duygusal beden, zihinsel beden ve ruhsal bedendir. Bu katmanların her birinin kendine özgü özellikleri ve işlevleri vardır.


ETERİK BEDEN;

Şekil ve boyut olarak fiziksel bedene benzer. Adeta fiziksel bedenin üzerine giyilmiş ve ona bire bir uyan bir elbise gibidir. Chakralar bu alanda bulunurlar ve Aura nın üst katmanlarından gelen enerjileri bedene alma işlevi yaparlar. Organizmanın enerji ihtiyacı tam olarak karşılanmışsa, Eterik beden aşırı enerjiyi Chakralarda ve deri gözeneklerinden dışarıya verir. Eterik bedenin temel işlevi fiziksel bedenin sağlıklı kalmasını sağlamak ve onu evrensel enerji alanı ile bağlantıda tutmaktır. Sağlıklı bir insanda genişliği 15-20 cm kadardır. Hastalık, yorgunluk ve stres gibi durumlarda Eterik bedenin genişliği azalır. Sadece bir kişinin Eterik bedenine bakılarak sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir. Eterik beden fiziksel bedeni koruyucu bir tabaka gibi kuşatır ve zararlı maddelerin bedene girmesine izin vermez. Eterik beden aynı zamanda dış dünyaya yaşam enerjisi saçar. Eterik bedeni sağlıklı ve güçlü olan insanlara 20 cm. fazla yaklaştığınızda sizde kendinizi olumlu ve pozitif hissedersiniz. Eterik bedene sağlık bedeni de demek mümkündür. Hastalıklar vücutta ortaya çıkmadan önce bu katmanda ortaya çıkarlar ve profesyonel biri sadece Eterik bedene bakarak kişinin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olabilir. Sağlıklı bir yaşam için Eterik bedenin güçlü ve sağlıklı olması şarttır. Eterik bedeni zayıflamış biri hastalıklara açık bir durumdadır.
Eterik bedenin önemli bir işlevi de yüksek enerji bedenleri ile fizik beden arasında aracılık yapmasıdır. Bu da Eterik bedenin sağlığını kaybetmesi durumunda duygusal, zihinsel ve ruhsal Aura katmanları ile kişinin bağlantısının zayıflayacağı anlamına gelmektedir. Bu durum birçok psikolojik sorunun yanı sıra önemli kişilik bozuklukları, depresyon hatta intihar eğilimini gündeme getirebilir.
İnsanların yanı sıra hayvanların ve bitkilerin de Eterik bedenleri bulunmaktadır. Bir organı kopmuş bir insanın Eterik bedeni her zaman o organ varmış gibi görünecektir. Aynı şekilde bir bitkinin yaprağını kesip Kirlian makinesiyle resmini çektiğinizde sanki yaprak tammış gibi görürsünüz. Bu da Eterik bedenin bir bütün olduğunu ve sonradan ortaya çıkan kayıplardan etkilenmediğini göstermektedir. Kişinin hafızasında bacağına ilişkin imgeler oldukça Eterik bedenin o bacak kesilmiş olsa bile yer alacaktır. Eterik bedeni doğru anlamak ve Eterik bedeninizin güçlenmesi için çalışmalar yapmak sağlık açısında çok önemli olacaktır.


DUYGUSAL BEDEN;

Eterik bedenin üstünde bulunan ve sıvımsı yapıya sahip olan bir katmandır. Gökkuşağının tüm renklerini barındıran duygusal bedenin o anki rengi kişinin duygusal durumuna göre değişir. Zihinsel bedenden gelen üst düzey enerjiler duygusal bedene ulaşır ve burada bir değişimden geçerek zihinsel bedene iletilir. Kişinin duygusal yapısı bu katmanla ilgilidir. Üst katmanlardan gelen enerjiler burada duygusal anlamlar kazanır ve kişiye özel duygusal süzgeçten geçtikten sonra anlam kazanarak Eterik bedene aktarılır. Aura da kişinin o anki ruhsal durumuna göre değişen renklerin en iyi algılanacağı alan burasıdır. Örneğin o anda çok öfkeli olan birinin koyu duygusal bedeninde koyu kırmızı renk hâkim olacaktır. Duygusal bedenin durumu kişinin duygusal yapısı ve anlık duyguları ile ilgili bilgiler verir.

ZİHİNSEL BEDEN;

Duygu bedeninin bitiminde başlar ve ruhsal bedene kadar uzanır. Genelde rengi sarıdır. Fikirlerimizin yapısını barındırır ve düşünce formları bu bedende görülebilir.
Hastalıklarımızın büyük bir çoğunluğu zihinsel bedenimizden kaynaklanmaktadır. Tüm hastalıkların zihinsel nedenlerinin olduğu artık bir çok araştırmacı tarafından ortaya konmuştur.
Zihinsel bedenin en önemli özelliği güçlü olduğu zaman kişinin başka insanların etkisi altında kalmaması ve özgür iradesiyle kendi kararlarını verebilmesidir. Zihinsel beden zayıfladığında ise kişi kararsızlık halindedir ve sürekli başka insanların etkisinde kalarak yaşamına devam eder. Başkaları ne der mantığını sürekli öne süren ve yaşamını başkalarının ne düşüneceğine göre planlayan bir kişinin zihinsel bedeni son derece sağlıksızdır.
Olumsuz düşünceleri elemek ve yerlerine olumlu düşünceler yerleştirmek de zihinsel bedenin en önemli işlevidir. Düşüncelerimizin yaşamımızı hangi boyutlarda etkilediğini gözümüzün önüne getirdiğimizde zihinsel bedenimizin önemini daha iyi anlayabiliriz. Hastalıkların önce zihinsel bedende oluşması ve daha alt bedenlerden fiziksel bedenimize geçmesi de zihinsel bedenin önemini bir kez daha vurgulamaktadır.

 

RUHSAL BEDEN;

Ruhsal bedenimizin titreşimi diğer bedenlere göre çok daha yüksektir ve algılanması da diğer bedenlere göre daha zordur. Evrensel enerjiler ruhsal bedenimizden Aura mıza girerler ve burada bir değişime tabi tutularak zihinsel bedene aktarılırlar. Ruhsal bedende ortaya çıkan bir sorun er geç daha alt bedenlere ve oradan da fiziksel bedene yansıyacaktır.
Ruhsal beden kişinin bütün ile bağlantısını simgeler. Bütünle bağlantısı güçlü olan bir insanın ruhsal bedeni sağlıklı olacak ve evrensel enerjiyi en iyi şekilde alarak diğer katmanlara ulaştıracaktır. Bu evrensel enerji zihinsel katmanda bir değişimden geçecek, duygusal katmanda daha farklı bir yapıya bürünecek ve en son Eterik bedenden çakralar vasıtasıyla fiziksel bedene geçerek kişinin yaşam enerjisi haline gelecektir. Ancak bunun için öncelikle ruhsal bedenin sağlıklı olması gerekmektedir.
Ruhsal bedenin genişliği kişinin ruhsal gelişimiyle doğru orantılıdır. Ruhsal olarak gelişmiş bir kişinin ruhsal bedeni kilometrelerce uzağa yayılabilir. Ruhsal beden kendi yapısına en uygun olarak enerjileri alır ve alt bedenlere iletir. Ruhsal bedenin gelişimi ile alınan enerjinin kalitesinde de değişiklik olacaktır ve bu kişinin tüm yaşamını etkileyecektir.
Ruhsal açıdan gelişmiş olan insanların yanında huzur, sükunet hisleri duymamız yada bu kişilerin şifa enerjisi dağıtmaları ruhsal bedenlerinin canlı,parlak ve güçlü olmasıyla 
ilişkilendirilir.

AURANIN RENK AÇILIMLARI NELERDİR?


Kırmızı; Koyu kırmızı kızgınlık, sinirlilik ve tedirginlik duygularını gösterir, parlak bir kırmızı canlı bir yaşam gücünü ve azim duygusunu temsil eder. Koyu tonda bir kırmızı bencilliğin ve ihtirasın işaretidir. Kahverengine yakın bir kırmızı korkuyu simgeler. Siyaha dönük bir kırmızı ise negatif niyetlerin habercisidir. Canlı parlak bir kırmızı aynı zamanda fiziksel sağlığın ve ataklığında habercisidir. Pembeye çalan kırmızı duygusal mutluluk ve aile yaşamındaki güzelliklerin işaretidir.
Turuncu; Canlı ve berrak bir turuncu fiziksel gücü, cinsel enerjinin sağlıklı işlediğini gösterir. Aynı zamanda parlak ve canlı turuncu renk olayların akışına iradi etkilerimizi ve sorumluluk alma kapasitemizin göstergesidir. Eğer koyu renk bir turuncu söz konusuysa bu dalak ve üreme organlarında bir sorun olabileceğinin işareti olduğu gibi bencil bir yapının da göstergesidir.
Sarı; Sarı renk zekâ, akıl kapasitesi ve entelektüel düşünce biçimiyle ilintilidir. Mat ve canlı olmayan bir sarı maddi ve dünyasal konulardaki düşüncelerin ve zihni daha çok bu konuların işgal ettiğinin bir göstergesidir. Sarı renk canlı ve parlak ise zihinsel kalitenin yüksek olduğu ve kişinin ruhsal konularda da bir kapasiteye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kirli ve sisli bir sarı ise kurnazlığın ve ihanetin göstergesidir. Aynı zamanda kirli tonlarda bir sarı mide ve pankreas sorunlarına da işaret edebilir.


Yeşil; Canlı ve temiz bir yeşil dengenin, uyumun ve anlayışın göstergesidir. Özellikle zümrüt yeşil bir renk kişinin şifa çalışmaları yaptığının yada şifa konusunda çok yetenekli olduğunun bir işaretidir. Aura sında canlı yeşil renk hakim olan kişiler sakinleştirici ve bulundukları ortama uyum getirici etkilere sahiptirler. Eğer yeşil renk koyu ve sisliyse bu açgözlülük ve yalancılığın bir işaretidir. Kahverengine çalan yeşil renk ise kıskançlığın ve negatif ihtirasların habercisidir. Koyu ve çamurlu yeşil renk kalp rahatsızlıklarının da işareti olabilir.

Mavi; Canlı ve parlak bir mavi anlayışın, sezgisel yeteneklerin ve geniş ufuklu düşüncelerin işaretidir. Daha çok dinsel inançları yoğun olan insanlarda görülür. Sanatçılarda ve sanatsal yetenekleri olan kişilerin Auralarında da canlı mavi renk bulunur. İletişim yetenekleri güçlü ve ikna etme kapasiteleri güçlü olan insanların Auralarında da mavi renk hâkimdir. Eğer mavi renk koyu ve çamurlu ise dinsel konularda bağnazlık ya da ruhsal olarak karanlık bir yapının işaretidir.

Çivit Mavisi; Daha çok üçüncü gözle ilişkilendirilen bir renktir. Auralarında çivit mavisi renk bulunan kişiler sezgisel yetenekleri gelişmiş ve vizyon sahibi olan insanlardır. Ayrıca bu rengin parlak ve canlı renkte olması sadık bir kişiliğinde habercisidir. Çivit mavisi renk çamurlu ve sisli ise bu iç görüden yoksun ve sezgilerini ciddiye almayan bir kişilik yapısını gösterir.

Mor ya da menekşe; Bu renkler tepe çakra ile ilişkilendirilmiştir. Bu renkler ruhsal gücü ve ruhsal olarak gelişmiş bir yapının simgesidir. Evrensel sevgiye inanan ve yüksek ruhsal hedefleri olan kişilerde bu renklere rastlanır. Daha çok asalet ve ruhsallıkla ilişkilendirilen bu renkler aynı zamanda meditasyon yapan kişilerin Aura sında da görülebilir. Daha çok tepe Çakrası civarında bulunan bu renkler kişi ruhsal gelişiminde ilerledikçe tüm Aura ya doğru yayılım gösterir.

Pembe; Aura da görülen canlı pembe renk duygusal yaşamda dengenin ve uyumun işaretidir. Merhametli ve yardımsever insanlarında Auralarında pembe renge rastlanır. Evrensel sevgi hisleriyle dolu olan insanların Auralarında yoğun olarak görülen bir renktir.

Kahverengi; Genelde maddiyatla ilişkilendirilen bir renktir. Özellikle iş kolik insanların Auralarında sıkça bulunmaktadır. Genelde fiziksel sağlık için olumlu olarak yorumlanmaz ve hastalıkların bir işareti kabul edilir. Cimri ve açgözlü insanlarında Auralarında sıkça görülebilen bir renktir. Kestane rengi ise kişinin üstlendiği görevleri yerine getirebildiğini gösterir.

Siyah; Fizik bedenle, eterik beden arasında dar bir şerit halinde görülmesi son derece normaldir. Ancak bunun dışında görülen siyah renk kişinin yaşamı ve kendi varlığını reddettiği anlamına gelir. Aura yı dolduran siyah renk ışığın olmadığının ve karanlığın işaretidir. Eğer siyah Aura içinde çizgiler halindeyse pozitif özellikleri yok edecektir. Karanlık yönleri olan, gizemli insanlarda görülebilecek bir renktir.

Gri; Durgunluk ve donukluğu simgeleyen bir renktir. Genel olarak fiziksel bedeninde enerjiden yoksun kaldığını gösteren bir renktir. Koyu tonlardaki gri ise korkuların ve aşırı karamsarlığın ifadesidir.

Beyaz; Aura sında beyaz renk hâkim olan insanların kişisel bütünlüğe ulaştığını ve ruhsal anlamda oldukça gelişmiş olduklarını ve erdem sahibi olduklarını gösterir.
Bu renklerin dışında altın rengi, gümüş rengi ve eflâtun gibi renklerde Aura da görülebilir. Bunlar daha çok ruhsal renklerdir ve ruhsal konularda çalışmalar yapan kişilerde bulunur. Ruhsal renkler oldukları için bunların açıklanması eğitiminde verilecektir.